Technické izolácie

Správy a informácie zo sveta tepelných a chladových technických izolácií.

Suchá výstavba

Množstvo zaujímavých článkov z oblasti kazetových stropných podhľadov.

Penové sklo

Dôležité príspevky a články o penovom skle.

.
..

Najnovšie FLEXIČLÁNKY:

Izolácia FOAMGLAS® v kryogénnych komorách

10.7.2016

Spoločnosť AZ FLEX ponúka tepelné izolácie potrubí a zariadení pre veľmi široký teplotný interval, od -260°C do +1400°C. Kladné teploty až do +1400°C sú veľmi ľahko predstaviteľné i pre laika – teplotu roztaveného železa si predstaví každý. Akým podmienkam je však vystavené potrubie alebo zariadenia, či tepelné izolácie pri teplotách pod -200°C?

Zobraziť viac →


Penové sklo FOAMGLAS® – tepelná izolácia pre zaťažené strechy

27.6.2016

Tepelno-izolačná vrstva je z hľadiska pevnosti v tlaku vždy najstabilnejším článkom v strešnom plášti. Tepelno-izolačné materiály majú v porovnaní s konštrukčnými materiálmi nielen rádovo nižšiu pevnosť v tlaku, ale naviac sú väčšinou výrazne stlačiteľné. Existuje však tepelnoizolačný materiál FOAMGLAS®, ktorý nielen že má vysokú pevnosť v tlaku, ale súčasne je prakticky nestlačiteľný.

Zobraziť viac →


Penové sklo FOAMGLAS

4.5.2016

Absolútna parotesnosť patrí medzi jednu zo zásadných unikátnych vlastností penového skla FOAMGLAS®. Nielen, že táto tepelná izolácia plní súčasne aj funkciu dokonalej parotesnej zábrany, ale naviac nemôže navlhnúť v dôsledku kondenzácie vodnej pary. Z týchto dôvodov je možné ju použiť aj v tých najnáročnejších strešných konštrukciách nad vlhkými a mokrými priestormi. Ako príklad uvádzame strechu v Aquaparku  Brno – Kohoutovice.

Zobraziť viac →


FOAMGLAS PERINSUL

19.4.2016

Foamglas® Perinsul odstraňuje tepelné mosty v nosných konštrukciách a pritom spoľahlivo unesie aj rodinný dom.

Trendom vo výstavbe (nielen) rodinných domov je znižovanie tepelných strát. Veľkej obľube sa tešia tzv. nízkoenergetické alebo “pasívne” domy. Popri rastúcej kvalite tepelnej izolácie “obálky” domu – fasády, strechy – narastá význam odstránenia tepelných mostov. Jedným z najvýznamnejších je spojenie základu a nosných stien.

Zobraziť viac →


IsoCal® – výpočtový program pre návrh technických izolácií

15.4.2016

IsoCal® je výpočtový program, ktorý vám uľahčí výpočty tepelných strát v oblasti priemyselných zariadení (izolácia potrubí, vzduchovodov, zásobníkov, dymovodov, elektrárenských komponentov a pod.) v každodennej inžinierskej praxi.

Zobraziť viac →