Technické izolácie

Správy a informácie zo sveta tepelných a chladových technických izolácií.

Suchá výstavba

Množstvo zaujímavých článkov z oblasti kazetových stropných podhľadov.

Penové sklo

Dôležité príspevky a články o penovom skle.

.
..

Najnovšie FLEXIČLÁNKY:

Penové sklo FOAMGLAS

4.5.2016

Absolútna parotesnosť patrí medzi jednu zo zásadných unikátnych vlastností penového skla FOAMGLAS®. Nielen, že táto tepelná izolácia plní súčasne aj funkciu dokonalej parotesnej zábrany, ale naviac nemôže navlhnúť v dôsledku kondenzácie vodnej pary. Z týchto dôvodov je možné ju použiť aj v tých najnáročnejších strešných konštrukciách nad vlhkými a mokrými priestormi. Ako príklad uvádzame strechu v Aquaparku  Brno – Kohoutovice.

Zobraziť viac →


FOAMGLAS PERINSUL

19.4.2016

Foamglas® Perinsul odstraňuje tepelné mosty v nosných konštrukciách a pritom spoľahlivo unesie aj rodinný dom.

Trendom vo výstavbe (nielen) rodinných domov je znižovanie tepelných strát. Veľkej obľube sa tešia tzv. nízkoenergetické alebo “pasívne” domy. Popri rastúcej kvalite tepelnej izolácie “obálky” domu – fasády, strechy – narastá význam odstránenia tepelných mostov. Jedným z najvýznamnejších je spojenie základu a nosných stien.

Zobraziť viac →


IsoCal® – výpočtový program pre návrh technických izolácií

15.4.2016

IsoCal® je výpočtový program, ktorý vám uľahčí výpočty tepelných strát v oblasti priemyselných zariadení (izolácia potrubí, vzduchovodov, zásobníkov, dymovodov, elektrárenských komponentov a pod.) v každodennej inžinierskej praxi.

Zobraziť viac →


Prehľad typov penového skla a ich správna voľba do konkrétnych stavebných konštrukcií

31.3.2016

Penové sklo Foamglas patrí medzi najkvalitnejšie tepelno-izolačné materiály, ktorý v sebe združuje ďalšie unikátne vlastnosti, predovšetkým 100% parotesnosť, úplnú nehorľavosť, extrémne vysokú pevnosť a tuhosť.

Zobraziť viac →


Akustické vlastnosti stropných podhľadov

30.3.2016

Pripravili sme pre vás jednoduchú a prehľadnú tabuľku s najdôležitejšími akustickými vlastnosťami jednotlivých stropných podhľadov.

Zobraziť viac →